Sportovat s hemofilií lze. Jenom je třeba správné oblečení

Hemofilie je nemoc, která může člověka výrazně omezovat. Zároveň se ale jedná o nemoc, se kterou když se dobře seznámíte a poznáte ji, tak můžete v mnoha ohledech žít celkem normální život. Příkladem je sportovní aktivita. I když si mnoho lidí myslí, že nemůže jít k sobě, opak je pravdou. Kromě obezřetnosti a zajištění bezpeční je třeba se také dobře obléknout. Co je ideální? Podívejte se.

Několik vrstev je základem

Určitě je nutné nezapomínat na vhodné vrstvení oblečení. To platí hlavně v zimě. Právě tento postup je správný, jelikož díky němu je možné udržet tělo v teple. Pokud jde o optimální vrstvení, tak nejlepší volbou jsou samozřejmě trička, na ně by měly přijít pánské mikiny a potom kvalitní bunda. Je však možné využít i další spodní vrstvu, jako třeba nátělník, nebo moderní termoprádlo. Roli hraje hlavně to, jaké jsou venku teploty. Čím jsou nižší, tím je vhodné se více obléci. To si pamatujte.

Snažte se chránit své tělo

V zimě to obvykle není takový problém. A to hlavně proto, že máte několik vrstev, které jsou doplněny i o rukavice, stejně jako čepici. Navíc se často sportuje na sněhu, kde je riziko úrazu menší. V létě to ale může být mnohem větší problém. Tričko a kraťasy znamenají, že je tělo hemofilika výrazně odhaleno. A zde tedy hrozí možné riziko spojené s poraněním. Zvláště, když člověk sportuje třeba na asfaltu. Je proto ideální volit takové oblečení, které tělo ochrání. Tedy nejlépe dlouhé kalhoty, a dlouhé tričko, nebo také mikiny. Nemusí to být úplně pohodlné, ale na druhou stranu je to bezpečné.

Pozor na kvalitu oblečení

Z jakého důvodu? Není nic neobvyklého, že příliš levné a nekvalitní oblečení má mnoho problémů. Kombinace špatných švů a střihu může být nejenom nepohodlná. Při delším nošení dojde dokonce k tomu, že oblečení na určitých místech dře. A to až tak, že se mohou objevit povrchová poranění kůže, spojené s lehkým krvácením. A to je samozřejmě problém.